Günümüzün şüphesiz ki en iyi işlerinden bir tanesini yapıyoruz!

Fakat bu işi yaparken bazı insanların Network Marketing adını kullanarak dolandırıcılık yaptıklarını görüyorum ve bu beni çok üzüyor …! 🙁

Pekii Network Marketing Dolandırıcılığı Nedir? Bunlardan nasıl korunuruz ve paramızı onlara kaptırmayız gelin bir bakalım!


Hepimiz elbette ki harika paralar kazanıp, harika hayatlar sürdürmek istiyoruz. Bunu bilen kişiler de kendilerine bir fırsat yaratıp sizin karşınıza gelip çeşitli söylemlerde bulunarak sizleri kandırmaya çalışıyorlar. Network Marketing dünya üzerinde kabul görmüş harika bir ticaret sistemidir… Bakın dikkatinizi çektiysem Ticaret Sistemi diyorum, yatırım sistemi değil!

Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta var!
Biri size gelip size şunu söylüyorsa ondan kaçının;

” Arkadaşım merhaba, 500$ yatırım yaparak para kazanabileceğini biliyor musun?”

Aooov! İşte karşınız da şüphe etmeniz gereken bir kişi var… Bu kişi sizden, bir başkası adına para istiyor ve bunu network marketing adı altında gerçekleştiriyor… İşte tam bu nokta da; Network Marketing Dolandırıcılığı başlıyor!

Eğer yukarıdaki diyalog başlangıcı şu şekil de olsaydı;

” Arkadaşım merhaba, ben yeni bir distribütörlük aldım. xxx Firmasından alıp sattığım ürünlerden, kurduğum satış organizasyonundan para kazanıyorum. Bu işle ilgili senin de fikirlerini almak isterim. “

İşte bu doğru bir yaklaşım… Bir firmanın distribütörlüğünü alan kişi, kendi işini size aşılamak ve sizi kendi ekibinde görmek için can atıyor… Bu kişi işe yeni başlamış, ya da profesyonel biri olabilir ve bu tamamen bir networker yaklaşımıdır…

LÜTFEN DİKKAT!

Tekrar üzerine basarak ve altını çizerek söylemek istiyorum; Network Marketing bir yatırım aracı değildir! Üç ver Beş kazan işi hiç değildir… Lütfen Dikkatli olun…!

Ek olarak Network Marketing Avcılarına Yakalanmamanız İçin Sizlere  Şunu Söylemek İstiyorum;

Bu iş emek ve sabrın işidir ve bir anda size milyonlar kazandırmaz… Bu yeni bir meslektir ve öğrenmek zaman alır. Bu zaman içerisinde kendinize yapabileceğiniz en iyi iş, bu işe başlamadan önce en doğru şekilde araştırmak ve profesyonel kişilerden yardım almak olacaktır. Yoksa verdiğiniz distribütörlük ücreti ile birlikte ortada kalır, beş kuruş kazanmadan bu işten soğur gidersiniz!

Para kazanmak istiyorsanız; Risk alın… ve bu işe başlayın… Şayet bu işe başlayacak paranız yoksa bana ulaşın, ben size bu iş hakkında elimden geldiğince destek vermeye çalışacağım!

Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan (Harun Iskaracı)
babagibikazan@gmail.com

 

 

CEVAP VER