Yeni, yeni bir yazıyla herkese merhaba!

Değerli dostlar bu gün sizlere adım adım internetten hangi alanlarda para kazanabileceğinizi anlatacağım. Aşağıdaki başlıklardan muhakkak bir tanesi size uyacaktır. Lütfen bu makaleyi sonuna kadar okuyun ve ne istediğinize çok iyi karar verin!


#1 İnternetten Satış

Günümüz de bir çok kişinin en büyük hayallerinden birinin internetten satış yapmak olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü E-Ticaret işiyle uğraştığım dönemler de bir çok arkadaşım kendilerine danışmanlık yapmamı istediler fakat e-ticaret işi biraz zahmetli ve sermaye gerektiren bir iş.

BU İŞ KİMLERE GÖRE ? : Bu iş ciddi anlam da sermayesi olan, hali hazır da ürünleri olan ve bu ürünleri internetten satışını gerçekleştirmek isteyenler kişiler için idealdir. Eğer ki internetten satış yapmak istiyor ve elinizin altında bir ürün envanteri yoksa üzülmeyin… Bu konu hakkında sizlere güzel bir bilgi paylaşımı yapacağım.

SIFIRDAN İNTERNETTEN SATIŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN : Üst başlıkta belirttiğim gibi; elinizin altında bir ürün envanteri yoksa ve bu işe girmek istiyorsanız küçük çaplı ürünler satmaya başlayabilirsiniz. Bu ürünlerin satışını ilk önce sanal pazarlarda gerçekleştirmeniz gerekmekte ki; kendinize bir müşteri zinciri oluşturabilirsiniz. Aksi halde emekleriniz boşa gidecektir. Sanal Pazar uygulamalarına örnek vermek gerekirse; n11 , gittigidiyor, sahibinden , zebramo gibi uygulamaları örnek gösterebiliriz. Bu uygulamalar sizin daha uygun bütçe ile işe başlamanıza faydalı olacaktır.

KÜÇÜK BİR TAVSİYE : Değerli dostlar E-Ticaret, İnternetten satış işi disiplin gerektiren ve emek isteyen bir iştir. Bu işe başlamaya karar vermeden önce lütfen yukarıdaki tavsiyelerimi dikkate alın ve pazar araştırmanızı çok iyi yapın… Bir marka mı olacaksınız, yoksa herkes gibi milyonculuk mu oynayacaksınız lütfen buna dikkatli karar verin. Ayrıca pazar yeri uygulamalarını kullanacak olan arkadaşlarıma küçük bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Kendinize küçük çaplı bir E-TİCARET sitesi kurun. Broşürler bastırın ve bu broşürlerin içine indirim kuponu ekleyin. Kişileri pazar yeri uygulamasından çekip kendi web sitenize çekmeye çalışın. Bu şekilde aradaki komisyondan kurtulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : ON ADIMDA E-TİCARET ONLİNE SATIŞ


#2 YENİ İŞ FIRSATLARI

İnternet dünyası oldukça büyük. Bu yüzden internetten para kazanmak da o kadar zor değil. Sadece biraz kafayı kullanmak ve yeni iş fırsatları yaratmak sizin elinizde… Pekii yeni iş fırsatlarını kendimize nasıl yaratabiliriz? Hadi gelin, aşağıdaki iş fırsatlarına bir bakalım.

BİRİNCİ İŞ FIRSATI : BLOG AÇIN!

İlk iş fırsatımıza blog açmayla başlayabiliriz. Tabii blog açmak, blog yazarı olmak kolay bir iş değil. Blog açarken ilk dikkat etmeniz gereken nokta hobilerinizi göz önünde bulundurmak ve buna göre bir blog açıp, yazılama yapmak olacaktır.

Örnek vermek gerekirse : benim ilgi alanım ekonomi ve para kazanma. Ben blogumu, şu an okuduğunuz yazıyı buna göre yazıyorum ki; benim ziyaretçilerim blogda gezerken çeşitli iş fırsatları ile karşılaşa bilsinler.

İKİNCİ İŞ FIRSATI : ANDROID ve IOS Dünyasında Geliştirici Olun!

Evet, ikinci iş fırsatının başlığını yanlış okumadınız. Android yazılım, ios yazılım yapmak veya yaptırmak artık zor değil… elbetteki sıfırdan bir yazılım öğrenmek zor… fakat küçük bir sermaye ile uygulama satın alabilir ve bunun üzerinde küçük bir ekip kurarak geliştirebilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ İŞ FIRSATI : YETENEKLERİNİZİ KULLANIN!

Bu konuyla ilgili zaten bir yazı dizisi yayınlamıştık. Onu burada uzun uzun yazmak yerine sizleri Online Para Eğitimi ‘ne davet ediyorum.

DÖRDÜNCÜ İŞ FIRSATI : YOUTUBER OLUN!

Yukarıdaki başlığı kısaca SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLUN diyerek de başlıklandırabiliriz aslında… Youtuber olmak günümüz de herkesin üzerine sıçrayan bir güzellik. Eğer kamerayı seviyorsanız, konuşmayı seviyorsanız ve kendinizi dinlettirebiliyorsanız hemen kamera karşısına geçin ve youtuberlik için ilk adımlarınızı atın!

SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLUN Derken diğer sosyal medya araçlarını kullanmayı unutmayın. Yani Facebook Sayfaları, Facebook Grupları, Twitter ve Instagram’da hesaplarınızı yönetmeyi unutmayın… Bu sayfaların takipçi sayıları yükseldikçe sizin kapınızı sponsorlar çalacaktır… Tabii ki bu iş kolay bir iş değil. sizi elbetteki zorlayacaktır!


#3 SERMAYESİZ İŞİNİZİ KURUN!

Sermayesiz işinizi kurun dediğim de insanlar bana hep gülüyorlar… (şaka değil, bu bir gerçek!) belki şuan siz bu kelimeleri okurken sizin de yüzünüz de bir tebessüm oluşuyor. Fakat sermayesiz işinizi kurmak mümkün! Nasıl mı? Bu konuyu uzun uzun yazarak anlatmak yerine aşağıda sizin için bir video hazırladım. Bu videoyu lütfen sonuna kadar izleyin ve nasıl gelir düzeyinizi yükselteceğinizi görün!


Sevgili dostlar şuana kadar sizin için ortalama on kazanç kapısı sundum. Bu kazanç kapılarının devamı yazı dizimiz boyunca gelecek… Yani sizler için yazmaya devam edeceğim 🙂 gelecek yazımızı merakla beklemenizi ve tavsiyelerime uymanızı rica ediyorum.

Şimdilik kedinize iyi bakın, bir sonraki yazımız da görüşmek üzere!
Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan (Harun ISKARACI)

CEVAP VER