Herkese merhaba dostlar… Bu gün sizlere blog açarak nasıl para kazanabileceğinizi ve bir kaç popüler blog örneklendirmesi yapacağım!

Günümüz de internetten para kazanmanın yollarını arayan arkadaşlara bir tavsiyem var. “BLOG AÇIN!” Uzmanı olduğunuz bir konuda, ya da hobileriniz ile ilgili… Ya da meraklısına vereceğiniz faydalı bilgiler paylaşabileceğiniz bir blog kurun!


MERHABA DÜNYA!

Yukarıda vermiş olduğum mesajı wordpress kullanıcıları çok iyi bilirler… Çünkü wordpress üzerinden blog kurduğunuz zaman ilk mesaj MERHABA DÜNYA! Olur… Bu size sunulan bir hoş geldin mesajıdır… Şimdi hazırsak blog dünyamıza giriş yapalım.


BLOG NASIL AÇILIR?

Değerli dostlar blog açmanın bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemlere gelin birlikte bakalım.

BİRİNCİ YÖNTEM ÜCRETSİZ BLOG ARACILARI : Bu yöntem ile kendinize basit düzeyde bir blog açabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse : wordpress , blogger , tumblr bu araçlardan en popüler olanlarındandır.

İKİNCİ YÖNTEM ÜCRETLİ BLOG AÇABİLİRSİNİZ : Bu alanda ücretli blog açabilirsiniz ama nasıl? Bazı teknik bilgileriniz var ise bir alan adı, bir sunucu ile kendi kendinize işi bitirebilirsiniz. Fakat teknik bilgileriniz yok ise; bir webmaster ile anlaşıp size blog kurmasını isteyebilirsiniz… Tabii isteğinize göre bu iş biraz tuzlu olabalir…

KÜÇÜK BİR NOT : DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN!

İkinci bir yöntemde bir basit bir blog açmanın maliyeti minimum 150 – 200TL arasındadır. Profesyonel bir blog kurmak istiyorsanız bunun için ortalama 1.000 ila 2.000 TL arasında bir rakamı göz önünde bulundurmanız da her zaman fayda olacaktır… Bu yüzden yukarı da düşmüş olduğum KÜÇÜK BİR NOTU dikkate alın 🙂


ŞİMDİ KARAR VERİN!

Evet, şimdi karar verme zamanı. Blogunuz ne üzerine olacak… Yola tek başınıza mı, yoksa bir kaç ekip arkadaşı ile mi çıkacaksınız? Benim size tavsiyem eğer çevreniz de yazmaya meraklı olan kimseler varsa onlarla birlikte bu yola çıkmanız, blogunuzun daha çabuk popülerite kazanacağa işaret olur… Bu işi yine tek başınıza yapabilir ve blogger olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.


NASIL PARA KAZANILIR?

En can alıcı noktamız neresi? Elbette ki; PARA

Şimdi sizlere küçük bir not düşmek istiyorum : Genel olarak yeni kurulan bloglar çok küçük miktarlarda gelir elde ederler, ya da hiç etmezler… Fakat blog ziyaretçileriniz çoğaldıkça ve giriş çıkışlar bu kazanç miktarları sizi oldukça memnun edecektir.

Bir blogdan para kazanmak tabii ki yine reklamlara ve sponsorlara bakmaktadır… Yahu biz nereden reklam alacağız da insanlar bunu görecek diyorsanız bunun da elbette bir açıklaması var… Siz bir blog sahibi olduğunuz da ve sitenizin içerikleri özgün içeriklerle kaynamaya başladığın da aşağıdaki reklam araçlarını kullanabilir ve bu reklam araçlarından gelir elde etmeye başlayabilirsiniz… İşte o araçlar!

  1. Google Adsense
  2. Reklamstore
  3. Admatic

Yukarıdaki kaynaklardan en çok tavsiye ettiğim iki adet reklam aracı vardır. Bunlardan birinci Google Adsense , ikincisi ise Admatic.

EK OLARAK : Admatic, Google Adsensenin iş ortaklarından bir tanesidir… Canı Gönülden Güvenebilirsiniz…


İŞTAHINIZ BİRAZ KABARSIN DİYE İŞTE SİZE EN ÇOK KAZANAN BLOGLAR LİSTESİ

10-Teknoseyir.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 820,429
Aylık adsense geliri:5042 $

9-Webtekno.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 5,254,666
Aylık adsense geliri: 32 bin 289 $

8-Bilgiustam.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 3,562,711
Aylık adsense geliri: 21 bin 893 $

7-Webrazzi.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 1,752,303
Aylık adsense geliri: 10 bin 763 $

6-Ofpof.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 5,861,933
Aylık adsense geliri: 36 bin 22 $

5-shiftdelete.net
Aylık ziyaretçi sayısı: 8,575,666
Aylık adsense geliri: 60 bin 505 $

4-Yemek.com
Aylık ziyaretçi sayısı:918,777
Aylık adsense geliri: 5 bin 646 $

3-Donanimhaber.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 20,857,698
Aylık adsense geliri: 128 bin 167 $

2-kizlarsoruyor.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 22,637,785
Aylık adsense geliri: 139 bin 103 $

1-Onedio.com
Aylık ziyaretçi sayısı: 108,151,909
Aylık adsense geliri: 664 bin 592 $

Evet yukarıdaki rakamlar şaka gibi ama gerçek… Siz de bir blog açıp, ilk adımı atarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.!


DEĞERLİ DOSTLAR!

Unutmayın ki her şeyin başı sabırdır… Eğer sabretmezseniz kazanamazsanız… Küçük adımlar sizlere büyük kazançlar doğuracaktır. Şayet hala aklınız karışık, ne yapacağınızı bilmiyorsanız ben para kazanmak isteyen herkese seve seve danışmanlık yapıyorum ve danışmanlık yaptığım kişilere genel olarak kazanç kapılarını aralıyorum.

Benimle iletişime geçmek bir mail kutusunun yolundan geçiyor 🙂 babagibikazan@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan (HARUN ISKARACI)

CEVAP VER