Herkese merhaba arkadaşlar. Son iki yıl içerisin de Bitcoin oldukça ilgi görmekle birlikte, bununla alakalı çeşitli cloud mining yani; bulut madenciliği firmaları açıldı. Peki biz bitcoin madenciliği yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin birlikte bu konu hakkında biraz yazılama yapalım!


Başlıkta belirttiğim gibi; bitcoin iki yıl içerisinde acayip derecede ilgi görmeye başladı. Bu ilgiyi fırsata çevirmek isteyen bazı çakallar çeşitli vaatlerle insanları dolandırmaya, onların paralarını çalmaya devam ediyorlar ve bunun adına Network Marketing diyorlar! Burada esas olarak anlamamız gereken bir konu var;

NETWORK MARKETING BİR BORSA ya da YATIRIM ARACI DEĞİLDİR!

Bu yüzden sizin karşınıza bu tekliflerle gelen kişilere lütfen dikkat edin. Bu durum sizin canınızı, sevdiklerinizin canınızı ve paralarını yakabilir. Çünkü burada Network Marketing direkt olarak Ağ Pazarlama ve çok katmanlı ticaret sistemidir. Yani sadece tek kol ile %20 gelir elde edilmez, edilirse de bilin ki o işin içinde bir iş var demektir… Ki; scam, ponzi, hyip firmalar bu oranları altı basamaklı kademeler halinde düşürebiliyorlar!


Bu işte çok fazla risk olduğunu lütfen unutmayın… Elbette borsa da işlem yaparak para kazanabilmek mümkün… Fakat daha fazlasını istemeden önce çalışacak olduğunuz firmaları dikkatli bir şekil de incelemeniz de fayda olduğunu da lütfen unutmayalım…

Değerli dostlar şimdi aranız da şunu söyleyenler de olacaktır; ee.. sen hashflare cloud mining firmasıyla çalışıp, onunla ilgili bir sürü yazılar yazıyorsun! Elbetteki yazıyorum, onlarla çalışıyorum fakat ben hiç bir zaman vay arkadaş bu firma şöyle, vay arkadaş bu firma böyle demiyorum, demem de! Çünkü her zaman dediğim gibi; yarın bir gün firmaların kapılarını çekip gitmeyecekleri ne malum?

Evet değerli dostlar ben bu yazılamayı yaparken biraz son zamanlar da yaşanan çirkin davranışlara tepki çekmek istiyorum. İnsanları kandıranlara, üç kuruş paraya kanıp büyük tokatçılara dönüşen insanlara seslenmek istiyorum!

Herkesin paraya ihtiyacı var… Kimisinin çok daha fazla, kimisinin daha da fazla ihtiyacı var fakat lütfen insanları kandırmadan, aldatmadan, düzgün bir şekilde iş yapın. Geleceği olmayan işlere vaat vermeyin ve artık Network Marketing adını kirletmeyin!

Bu işten Ekmek yiyen onca insan bu tarz şerefsizler yüzünden sürekli kandırılıp network dünyasına küstürülüyor…

Evet değerli dostlar… Benim söyleyeceklerim şimdilik bu kadar… Bir sonraki yazımız da görüşmek üzere hoşça kalın!

Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan (Harun ISKARACI)

CEVAP VER