BİTCOİN dünyasına adım atan, her gün yeni bilgiler öğrenme çabasında olan arkadaşlarımıza bu gün Blockchain üzerinden nasıl havuz kontrolü yapacaklarını göstereceğiz.

Günümüzde bulut madenciliği yapan, yapmak isteyen arkadaşlar nasıl işe başlayacaklarını ve neler yapacaklarını bilmemekte. Bir çok kişi madencilik ile uğraşırken, bir çok kişi de bulut madenciliğine yönelmekte. BTC piyasasında al sat yapmanın kolay olduğunu biliyoruz. İş madenciliğe gelince ne yapacağımızı bir türlü bilmiyor ve gözümüz kapalı yola devam ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde sizlere Hascoin firmasının bir hizmeti olan Hashflare ile ilgili bilgilendirme yapmıştık. Konuyu kaçıran arkadaşlarımız aşağıdaki videodan detaylara ulaşabilirler.

 

HASHFLARE SİTESİNE ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

HASHFLARE SİTESİNE ÜYE OLDUĞUNUZU VE YATIRIM YAPTIĞINIZI VAR SAYARAK ANLATIMA BAŞLIYORUM.

Bulut madenciliğinin en büyük avantajlarından biri de çeşitli makineleri sınırsız süreli kiralıyor olabilmenizdir. Bu durum sayesinde ömür boyu BTC kazancı elde edebiliyorsunuz. Bunun için Hashflare ya da çalıştığınız farklı cloud mining şirketlerinden makinelerinizi kiralamanız gerekiyor.

Hashflareden aldığınız SHA-256 ve SCRYPT sunucularının kendine ait kazım havuzları vardır. Bu havuzları aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Hashflare mining pool

Görselde gördüğünüz çarka tıklayarak makinenizin havuz ayarlarına gire bilirsiniz. Örnek aşağıdaki görseldedir.

Hashfalre mining pool ayarları

Burada görmüş olduğunuz havuz ayarlarından herhangi birinin üzerine tıklayarak çeşitli havuzları görebilir ve kendinize göre oranları düzenleyebilirsiniz. Burada önemli olan hangi havuza, nasıl dağılım vereceğinizdir. Bu oranları kendiniz test ederek en doğru havuz seçimini yapabilirsiniz. https://www.babagibikazan.com

HAVUZLAR HAKKINDA BİLGİ

Bitcoin Mining Pool olayı Blockchain teknolojisi ile gözlemlenebilir. Bunun için
>> https://blockchain.info/tr/pools?timespan=4days << adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sayfayı ziyaret ettiğiniz de karşınıza aşağıdaki gibi görsel çıkacaktır.

Blockchain mining pool

Bu görselde gördüğünüz yüzdelik oranlar mining pool dağıtımlarıdır. Buradan hangi havuzda ne kadar çok kazım yapıldığını görebilirsiniz. Bu duruma göre hangi havuzda kazım yapmak istediğinizi çalışmış olduğunuz firmanın havuz ayarlarına göre belirleyebilir ve yüzdelik oranlarını ayarlayabilirsiniz.

Sizlere tavsiyem her zaman “HAVUZ” hizmeti veren cloud mining firmaları ile çalışmanızdır. Bu tarz firmalarla çalıştığınız zaman kazım gücünüz ve kazanç oranlarınız artacaktır.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sitemiz yorumlar kısmına yorum yapabilir, babagibikazan@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar dilerim.

Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan

 

16 YORUMLAR

 1. Merhabalar. Hashflare’a birkaç gün önce üye olup SHA- 256’dan Bitcoin ve Ethash’tan Ethereum kazımı yapmaya başladım. Havuzlar hakkında sıkıntı yaşadım biraz. Blockchain’deki grafiğe bakarak yüzdeliğin büyüklüğüne göre pay ayırıp 3 havuzdan kazım yapmak daha mı iyi? Öyleyse yüzdeliği büyük olana daha çok mu pay ayırmalıyız? Değilse payın hepsini Antpool’a ayırmak mı daha iyi? Ayrıca Ethereum havuzları için böyle bir grafiği nerede bulabilirim? Teşekkürler.

 2. MErhaba benim profilimde para çekmenin hemen yanında ki yaırım yap kısmına tıkladım. Ve profilimde eksik bakiye olduğunu düşünüyorum. Minimal yatırımlar dolayısı ile Thash olarak göremiyorum . SHA-256 havuz tahsisi güncellendi ne demek?

 3. merhaba,
  ben hashflare den SHA-256 5 th’s satın aldım. fakat kazım başlamadı görünüyor.
  satın alındıktan ne kadar sonra kazım başlıyor?
  bilgi verebilir misiniz?
  teşekkürler,

 4. Merhaba,
  2 gün önce youtube videonuzu izledikten ve araştırmalarımdan sonra Hashflare cloud mininge üye oldum şu an 0,4 TH/s kazı gücüm var, biraz izlemede kalacağım ve sonrasında biraz daha kazı gücü almayı düşünüyorum. Yukarıda anlattığınız içerik güzel ama bunu 2. ayda yazmışsınız, hashflare hakkında güncel yorum yapabilir misiniz? Eskiden biriken para günlük cüzdana aktarılıyormuş şimdi 0,005 BTC sınır var sanırım bu sınırı beklemek zorunda mıyız? Havuz dağılımını nasıl ayarlayalım kazı gücü yüksek oranlı 2-3 havuza paylaşım yapılması uygun mudur? Tşkr. 🙂

  • selamlar öncelikle hashflare güçlü bir firma… zaten bunu videolarımda da belirttiğim gibi hashcoin firmasına bağlı olarak çalışıyorlar ve kendi btc havuzları bulunmakta… Şimdi BTC çekimi yapabilmeniz için çekim sınırına ulaşmanız gerekmekte bu sınır da; 0.0506 BTCdir. Son zamanlar da ciddi güncellemelerde bulundular ve bu güncellemeler muhtemelen bir süre daha devam edecek ve bir çok yeniliği 2018 yılında sisteme dahil edecekler… BTC dışında farklı bir gelir kapısı kazanmak isterseniz telefon numaranızla birlikte babagibikazan@gmail.com adresine mail atarsanız tekrardan telefonla iletişime geçebeliriz.

CEVAP VER