OKUMAK EN BÜYÜK EYLEMLERDEN BİRİDİR!

Diyerek söze başlamak istiyorum…

Bu gün sizlerle birlikte okumaktan büyük keyif aldığım bir kitabı tanıtmak istiyorum. Kitabımızın adı BİR+BİR=ÜÇ ilk bakışta kitap ismi insanı kendine çekerken, kitabın üzerinde içeriğini anlatan renk tonlamaları bir hayli hoş duruyor ve bu kitabın, kitaplığıma yakıştığını ayrıca belirtmek… Tabii ki sizlere kitabın kapağını övmekten vazgeçip, içeriğine dalmak için sabırsızlanıyorum!

Kitap genel olarak kişisel gelişim kitaplarını andırsa da, içindeki başarı bilgileri oldukça insanın azmini arttırıyor… Bu güne dek anlamını bile bildiğim bir çok bilgiyi bu kitaptan öğrendim… Örneğin visa’nın nasıl kurulduğunu, nobelin ne olduğunu, ilk iki boyutlu filmin hangi aşamalarla yapıldığını vs… bu içeriği uzattıkça uzata biliriz… Fakat değerli dostlar bu kitabı alıp kesinlikle okumalı ve kitaplığınız da bulundurmalısınız! Ayrıca bu kitap sizden sonra gelecek olan nesillere de yol gösterebilme niteliğine de sahiptir!

YAZAR HAKKINDA
DAVE TROTT, 1947 yılında Birleşik Krallıkta doğan Yazar, girişimci ve eğitmendir. Toplam da dört kitabı bulunan Trott’un Türkiye’de çevrilmiş sadece bir kitabı bulunmaktadır.

KİTABIN TANITIM BÜLTENİNDEN

Cehalet kimi zaman değerli, felaket bazen bir armağan mıdır?
Bir ile bir’i toplayınca iki’den başka bir sonuca ulaşabildiğimiz zamanlarda evet!

Reklamcı ve kreatif direktör Dave Trott, elinizdeki kitapta, farklı tarihlerden ve kültürlerden gerçek yaşam öyküleri anlatıyor: Birinci Dünya Savaşı’nda batan üç gemiden kurtulan bir asker, tsunaminin geldiğini görerek hayat kurtaran on yaşında bir kız, iki parmağını kaybettiği için cazı yeniden keşfeden bir müzisyen, 18. Yüzyılda yaşayan bir samuray ve yazarın kendisinin ve ailesinin yaşamından kesitler…
Birbirinden oldukça farklı hayatlar yaşayan bu karakterlerin bir ortak noktası var: İçinde bulundukları durum her neyse, ona farklı bir gözle bakabilmeleri, herkesin sustuğu anda konuşmaya ve hareket etmeye cesaret edebilmeleri, geleneksel bilgiyi sorgulamaya, hatta kimi zaman göz ardı etmeye kalkışabilmeleri…
Dave Trott, adeta bir Zen sadeliğiyle dokuduğu hikâyelerini anlatırken okura bir şey “öğretmiyor”, sadece hissettiriyor. Analiz yapan zihnimizi değil, yaratmaya ve cesurca adımlar atmaya meyilli kalbimizi kışkırtıyor. Zaten yaratıcılık da bilinenin sunduğu güven ortamında değil, belirsizliğin karmaşasında filizlenmez mi?

Çevirmen: Ayşe Batur
Yayın Tarihi 2017-08-02
ISBN 6054584994
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 216
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

CEVAP VER