Kitlesel Fonlama – Savaş Ünsal

Herkese merhaba değerli dostlar, bu gün sizlere yeni bir kitap tanıtımın da bulunacağım.

Bu kitap sizi yapmak istediğiniz işe bir adım daha yaklaştırarak, eliniz de olmayan maddi yetersizliği giderecek türden bir kitap haydi gelin kitabımızın detaylarına bir bakalım.


Ekonomi kitaplarını okumayı seven, bunun üzerine araştırma yapan biri olarak geçtiğimiz yıl okuduğum bir kitabın tanıtımını yapmak için geç kaldığımın farkındayım ve bunun için tüm takipçilerimden öncelikle özür diliyorum. Öncelikle sizlere fonlama hakkında biraz bilgi vermek istiyorum

FON NEDİR ?

Fon, bir kurumu veya bir işletmeyi finanse etmek ya da belirli bir işi yürütmek için gerektikçe harcanan ayrılan paraya denir.

KİTLESEL FONLAMA NEDİR?

Kitlesel fonlama ise sizin bir iş için ayıracağınız ve bu iş için harcayacağınız paraya denir ve bu fon miktarı çeşitleri çevrelerden toplanmaktadır.

Fon ve kitlesel fonlama hakkında yaptığımız açıklamadan sonra artık size kitabımızın tanıtım bültenini sunabilirim. Fakat bunun öncesin de kitap hakkında söylemek istediğim bir kaç nokta var…


Kitap Hakkında Düşüncelerim !

Öncelikle Kitlesel Fonlama hakkında hiç bir bilginiz yok ise ve internet üzerinden yeterince kaynağa ulaşamayıp, daha detaylı bir bilgi kaynağı arıyorsanız bu kitap sizin için titizlikle hazırlandığını söyleyebilirim. Bu kitabın arşiviniz de yeri olması oldukça önemli bir nokta. Özellikle bir iş kuracak ve yeteri derece de fonunuz yok ise bu kitap size çeşitli kaynakları kullanarak fonlama yapmanıza imkan tanıyacaktır!


YAZAR HAKKINDA

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik mezunu Savaş Ünsal yüksek lisansını, Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından Oklohoma City Üniversitesi’nde MBA yaptı. Kariyerine sistem analisti olarak İstanbul Koç-Burroughs’da başlayan Ünsal 1982’de Kanada’ya yerleşti.


Kitlesel Fonlama
İş Yapma Yöntemini Değiştirecek Yeni Sistem

Savaş Ünsal 
CERES YAYINLARI 
• Projesine inanan gençler
• Girişimciler, işletmeciler
• İşlerini geliştirmek isteyenler
• Yatırımcılar

Bu kitabı öncelikle, aklındaki fikrine, projesine inanan, ancak gerekli fona ulaşmakta zorlanan gençlerimize yeni bir yol göstermek amacıyla kaleme aldım.
Aynı zamanda girişimcilerimize, mevcut işini geliştirmek isteyen işletmecilere de  yepyeni bir bakış açısı sunuyorum.
Bu sektöre girmek isteyen yatırımcılarımız, ülkemizdeki mevcut Kitlesel Fonlama işleyişi, yeni kanun tasarısı ve yakın zamanda tamamlanmasını beklediğimiz mevzuat konularında aradıkları cevapları bu kitapta bulacakar.
Ve en önemlisi, bu yeni sistemle önümüze çıkabilecek fırsatlara dikkatinizi çekebilmeyi amaçlıyorum.

“Tüm dünyada kullanımı hızla artan bu sistemde tek bir finans kaynağına bağlı kalmaksızın işinizi geliştirebilir, ürünleriniz için inovasyon desteği bulabilir, yeni fikirleriniz için yatırımcılar ile bir araya gelebilirsiniz.Bu kitap, Türkiye’de henüz keşfedilmemiş bir yatırım aracını, yatırım arayanlara en doğru ve verimli şekilde aktarıyor. Savaş Ünsal sayesinde ‘’Kitlesel Fonlama’’nın akıllarda yer edeceğine inanıyorum. Kaynak bulma araçları arasında hızla yükselen bu sistem, benim gibi Melek Yatırımcılar için de yeni fikirler ve girişimciler ile buluşmanın önemli bir aracı.”
Baybars Altuntaş, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı

“Sevgili Savaş Ünsal kitabının kapağında ‘İş yapma yöntemini değiştirecek yeni sistem’ başlığını kullanmış. Kitlesel Fonlama’yı bundan daha doğru bir başlık tanımlayamazdı. Bu fonlama yöntemi sayesinde girişim fikirlerinize kolayca kaynak bulabilecek, farklı yatırımcılarla aynı platformda buluşabileceksiniz.”
Doç. Dr. Mustafa Ergen, Koç Üniversitesi, Girişimci Kapital yazarı

Yayın Tarihi 2017-07-03
ISBN 6054910984
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 176
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
Boyut 15 x 22 cm

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?