Kendini Tanırsan Değerin Düşmez

Benim hayatta kendime verdiğim en büyük önem, kendimi tanıtmaktan geçer… Bu yüzden her zaman tüm eğitimlerim de, tüm konuşmalarım da her zaman aynı şeyi söylüyorum: KENDİNİZİ TANIYIN!


Kendinizi tanıdığınız gün, kendiniz için ne kadar değerli biri olduğunuzu anlayacak ve kendiniz için çalışmaya başlayacaksınız… İlk önce “BEN” , daha sonra “SİZ” kavramı hayatınıza ilk adımı attığında artık vazgeçilmez bir insan olacaksınız….


AMERİKA’DA BİR PROFESÖR !

Sınıfa elinde yirmi dolar ile girer… Sınıfa elindeki yirmi doları göstererek;
BU YİRMİ DOLARI KİM İSTER? Diye sorar, bütün sınıf el kaldırır… Daha sonra profesör yirmi doları alır ve elinde buruşturarak sınıfa tekrar aynı soruyu yöneltir ve sınıf yine aynı cevabı verir… Bu sefer profesör yirmi doları alır, ayağının altında ezer ve sınıfa; “HALA BU YİRMİ DOLARI İSTEYEN VAR MI?” Diye sorar, bütün sınıf hala o yirmi doları istiyordur…

DAHA SONRA PROFESÖR KONUŞMAYA BAŞLAR :

Sevgili öğrencilerim, şuan sizlere büyük bir ders verdim. Hayatta çok büyük zorluklarla karşılaşabilirsiniz… Sizi ezmek isteyenler olur, değerinizi kaybettirmek isteyenler olur, başa çıkamayacağınız kişilerle karşılaşabilir ya da bir şeyi yapamama korkusuna kapılabilirsiniz. Fakat burada önemli olan siz siziniz ve kendinizin değerini asla unutmamalısınız. Elimde gördüğünüz yirmi doları çeşitli şekillerde ezdim, büzdüm. Fakat siz o yirmi doları yine de istediniz. Neden? Çünkü o yirmi dolar, ezilse de, kirlense de değerinden bir şey kaybetmedi… Sizde öylesiniz çocuklar, kendinizin değerli olduğunu ve bulunulmaz olduğunu unutmayın!


Aslında şöyle bir bakacak olursak bu gün hiç kimse kendinin değerini bilmiyor… Sevmediği işleri yapıyorlar, yeteneklerini keşfetmek için uğraşmıyorlar, kendilerine zaman ayırmıyorlar ve kendileri için hiçbir şey yapmıyorlar… Kendimize fırsatlar yaratmak, bu fırsatların üzerine gitmek bizi güçlü yapar… Güçlü olmak için kendinizi eğitmeyi ve profesyonel olmayı kesinlikle unutmayın!

Saygılarımla,
Baba Gibi Kazan (Harun ISKARACI)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Ayda 3.549 TÜRK LİRASI KAZANMAK

1 Yorum Var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?