Başlarken Sıfırsındır Bitirdiğinde Bir Bütün!

Merhaba, size biraz sizden bahsetmek istiyorum… (sizi tanımıyorum fakat bu yazıyı okuduğunuz için geleceğinizi biraz görebiliyorum…)

Hayatta herkesin belli başlı amaçları var. Bu amaçlara ulaşabilmek için iyi bir eğitim, iyi bir diploma, iyi bir ekonomi, iyi bir iş, iyi bir aile geçmişi, iyi bir ve sürekli iyi ile başlayan kelimelerle yürür gider… Bu gün sizlere öyle bir sektörden bahsedeceğim ki; başlarken sıfır, bitirdiğiniz de bir bütün olacaksınız!


Herkes bana şunu söylüyor; “SÜREKLİ OLARAK NETWORK İŞİNİ ÖVÜYORSUN!”

Bunu yapmamın tek bir nedeni var; şuan övülecek herhangi bir iş tanımıyorum. Çünkü bu iş size, sizi kazandıracak bir iş… Nasıl mı? Haydi sıfırdan başlayalım…


♦ Başlamak

Hayatta bir şeylere başlamak için biraz olsun cesaret gerektirir. Her işte olduğu gibi bizim sektörümüze de başlamak biraz cesaret işidir… İnsanlara; “MERHABA, BEN NETWORK MARKETING” Sektöründe çalışıyorum dediğiniz an itibari ile karşınızdaki kişi sizi bir dolandırıcı olarak görecektir. 🙂 Böyle görmese bile siz ona iş sunumu yapmaya başladığınız da size şunları söylemesi muhtemeldir…

– O ney? Piramit sistemi mi?
– Sadet zinciri misiniz siz?
– Aha mutluluk zincirlerinden biri!
– Kardeş, bunlar dolandırıcı boş ver…
– Gerçekten para ödüyorlar mı? Nasıl yani, şaka gibi!

Bu konuşma biçimlerini arttırabiliriz fakat buradaki esas konumuz elbette bu değil… Şimdi sizi bu işe sıfırdan başladığınızı varsayarak altta yetenek sıfırlaması yapacağız…


♦ Kendinizi Sıfırlayın!

Network marketing, ağ pazarlama sektörü öyle bir sektördür ki; sizin daha önceden hangi işle uğraştığınızı, diplomanızı, neler yaptığınızı umursamaz… Sizin cebinizdeki para, bankadaki kariyer puanınız, çevrenizdeki insanlar, pazarlama, iletişim becerileriniz ve daha bir çok şey! Bu sektör öyle bir sektör ki onun için bir sıfırsınız yani;

 • İletişim Beceriniz Yok.
 • Pazarlama Beceriniz Yok.
 • Diplomanız Yok.
 • Kim Olduğunuzun Bir Önemi Yok.
 • Eviniz Yok.
 • Arabanız Yok.
 • Geniş Bir Çevreniz Yok.
 • Kişisel Gelişiminiz Yok.
 • Adınız Yok.
 • Kimseniz Yok.
 • Paranız Yok.
 • Başarmak İstediğiniz Bir Hedefiniz Yok.
 • Bir Amacınız Yok.

Bu sektöre göre… Şuan İçin… Sadece… Yoklardan… İbaretsiniz…

Pekii ya sonra?


♦ KENDİNİZİ YENİLEME ZAMANI!

Hayatta en çok kendilerine yeni bilgiler, yeni işlevler kazandırmayı seven insanları sevmişimdir… Bu mesleğin en güzel yanı da kendinizi geliştirirken, başkalarının da gelişimlerine yardımcı oluyorsunuz… Şimdi adım adım network marketing sektöründe ne gibi beceriler kazanacağınıza bir bakalım.

♦ 1

İşi Tanımak
Ağ pazarlama işini tanımanız için biraz araştırma yapın, çeşitli kitapları okuyun ve profesyonelleri takip edin. O zaman network marketing işinize ilk adımı atmak daha kolay olacaktır. Unutmayın, bu iş “APTALLARA” göre bir iş değildir.

♦ 2

Zaman Kazanmak
Ağ pazarlama, network marketing sektöründe zaman kazanmak biraz “ZAMAN” isteyen bir şeydir. Bunun için sabırlı olmalısınız. Zamanı nasıl kazanacağınızı, nasıl zaman yaratabileceğinizi bu sektörde küçük küçük adımlar atarken liderleriniz tarafından size öğretilecektir.

♦ 3

İletişim Becerisi
Sektörümüzün en önemli noktalarından bir tanesi de iletişimdir. Burada şuan olduğunuzdan daha farklı iletişim yöntemleri öğrenecek, insanları o anki konu üzerinde konuşurken “İletişim Transı” tekniğini kullanarak, kişiyi sohbetinizin tam trans odağına koyacaksınız.

♦ 4

Pazarlama Becerisi
İnsanların en iyi pazarladığı iş, genelde kendi işleri olur. Bir ayakkabıcı ayakkabıyı, bir bilgisayarcı bilgisayarı, bir telefoncu herhangi bir telefonu pazarlamayı çok iyi bilir. Belki sizin şuan bir pazarlama yeteneğiniz yok. Pekii bu yeteneği sonradan da kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Hazırsanız, devam edelim.

♦ 5

Ekstra Gelişim
Network marketing bir ekip işidir, bu iş öyle bir iş ki; sürekli farklı beceriler, farklı bilgiler öğrenebiliyorsunuz. Öğrenmeye açık olduğunuz sürece x şehrinden biri, bilmek istediğinizden daha fazla bilgiyi size vererek sizlere farklı bir bilgelik, bir yetenek kazandırabilir.

♦ 6

Ekip Kurma (organizasyon)
En can alıcı noktamız burası. Bir satış organizasyonu kurmak. Bu network marketing işine yeni başlayanlar için en zorlu noktadır. Bu noktaya direnen her networker, direncinin karşılığını elbette alacaktır. Burada tek nokta biraz sabır, biraz zaman, biraz eğitim, biraz aktiflik!

♦ 7

Para Kazanma
Network marketing sektöründe herkes hemen zengin olmak ister. Fakat bu sektöre giren herkes hemen zengin olsaydı, bu gün dünya üzerinde kimse bu işe şüphe duymadan hemen yanaşırlardı 🙂 burada para kazanmak, ekip olmaktan geçer. İyi bir lidere ve ekibe sahip olduğunuz sürece Network Marketing, ağ pazarlama sektörü sizin banka hesabınızdaki dijital rakamları yukarı doğru taşımaya devam edecektir.

♦ 8

Zaman Kaldıracı
Bu sektörün size kazandırdığı en önemli noktalardan bir tanesi de; “ZAMAN KALDIRACIDIR.” Yani zaman sizi satın alacağına, siz zamanı satın alıyorsunuz ve kendi zamanınızı, kendinize göre yönlendiriyorsunuz… Aşağıdaki maddelere bir göz atalım!

♦ ZAMAN KALDIRACININ SİZE KATACAKLARI

 • Her sabah çalar saat ile uyanmak zorunda değilsiniz.
 • İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde çalışın.
 • İstediğiniz zaman, istediğiniz an satış yapın.
 • Kendinize daha fazla zaman ayırın.
 • Sevdiklerinize daha fazla zaman ayırın.
 • İstediğiniz şehre, ülkeye seyahat edin.
 • İstediğiniz şehir de, ülke de satış yapın.
 • Kiminle çalışmak istediğine kendin karar ver.
 • Kendi zamanın da, dilediğin her şeyi yap!

Sizlere bu konu hakkında en temel noktaları, yukarıdaki başlıklar altında verdim…

Şimdi karar verme, adım atma, hızlı olma zamanı… Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var!

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR!
Bu sektöre girmek elbette cesaret ister… Fakat bu sektör de kendinize doğru bir lider, doğru bir ekip seçmek en önemli unsurlardan bir tanesidir. Burada ekip lideri seçerken, ekip seçerken, firma seçerken ciddi bir araştırma yapmanız ve sizin için en uygunu hangisi ise o firmaya ve lidere yönelmek en doğrusu olacaktır.

♦ SİZE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM…

Uzun zamandır bu sektörün içindeyim. İyisiyle, kötüsüyle bir çok lider tanıtım. (geneli kötü oldu…) Bu sektöre sizi küstürmeden, ciddi bir emek harcayarak kazandırmak istiyorum. Size yardımcı olmamı isterseniz, benimle aşağıdaki iletişim şekillerinden herhangi birini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla, Baba Gibi Kazan (Harun ISKARACI)
İletişim : babagibikazan@gmail.com / 0506 176 00 09

LÜTFEN DİKKAT * ! : Telefon numarası üzerinden ulaşacak olan arkadaşlarımız lütfen aramadan önce whatsapp üzerinden mesaj bırakın. İş görüşmeleri, toplantılar ve sunumlar nedeni ile telefonumuz sessiz konumundadır. Size daha hızlı dönüş yapabilmemiz için lütfen whatsapp üzerinden mesaj bırakın.

1 Yorum Var

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?